Bakan Yılmaz: 80 Kalekol yapıldı, 32 tane daha yapılacak

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bölgede mevcut karakollara ek olarak 32 adet daha karakol yapımının planlandığını bildirdi. Yılmaz, inşaatları devam eden ve tamamlanan toplam 80 adet Hudut Karakolu bulunmaktadır dedi.

05 Aralık 2014 Cuma 13:24
Bakanlıktan ‘yeni karakol’ itirafı

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun karakol inşaatları hakkındaki soru önergesini yanıtladı

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, çözüm sürecinde çok tartışılan Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne yeni karakol inşaatları konusunda çarpıcı bir açıklama yaptı. Yılmaz bölgede mevcut karakollara ek olarak 32 adet daha karakol yapımının planlandığını bildirdi.

Yılmaz, CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesini yanıtladı. Bölgede zaman zaman çatışmalara dahi neden olan yeni karakol inşaatları konusundaki önergeyi yanıtlayan Yılmaz şu bilgileri verdi.

‘Bakanlığımız ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı arasında imzalanan protokoller kapsamında olmak üzere; 01 Ocak 2009 ¬ 31 Mayıs 2014 tarihleri arasında inşaatları devam eden ve tamamlanan toplam 80 adet Hudut Karakolu bulunmaktadır.

32 KARAKOL DAHA YAPILACAK

Bakanlığımız ve Maliye Bakanlığı arasında 11 Kasım 2008 ve 22 Temmuz 2011 tarihlerinde imzalanan 2 adet protokol kapsamında Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde 32 adet karakol yapımı planlanmaktadır.’

(Demokrat Haber, ös)

http://www.demokrathaber.net/guncel/bakanliktan-yeni-karakol-itirafi-h41703.html

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org