Ilısu Barajı’nda Görev Yapacak 123 Korucu Yemin Ederek İşbaşı Yaptı

Düzenlenen yemin törenine Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Mardin İl Jandarma Komutanı Albay Alaattin Karsavuran, Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Midyat Garnizon Komutanı Albay Tevfik Kurnaz, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve geçici köy korucuları ile aileleri katıldı.

Ilısu Barajı’nda Görevlendirilen 123 Korucu Yemin Ederek İşbaşı Yaptı

21 Nisan 2015 Salı 13:25
Mardin’in Dargeçit İlçesi’nde yapımı süren Ilısu Barajı’nda görev yapacak 123 geçici köy korucusu Midyat İlçe Jandarma Komutanlığı’nda yemin ederek görevlerine başladı.

Geçiçi köy korucularının yeni göreve başlaması nedeniyle düzenlenen yemin törenine Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Mardin İl Jandarma Komutanı Albay Alaattin Karsavuran, Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Midyat Garnizon Komutanı Albay Tevfik Kurnaz, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve geçici köy korucuları ile aileleri katıldı. Midyat İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ömer Ölmez, Ilısu Barajı’nda görev yapacak 123 korucunun iki haftalık eğitimlerini başarıyla tamamladığını belirterek, şöyle dedi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin inançlı, kararlı bir savunucusu ve her an göreve hazır bir ferdi olarak, birlik ve beraberlik ruhu içinde yemininize bağlı kalıp, yurdumuzda emniyet ve asayişi sağlayacak her türlü suç ve suçlulara karşı mücadele edeceksiniz. Taşıyacağız üniformanın yüce Türk ulusunun şerefinin simgesi olduğunu ve yurdumuzun en ücra köşelerinde bile sizlerle onurlanacağını aklınızdan hiç çıkarmayacaksınız. Kahraman korucularımız, görevinizi en iyi şekilde yapacağınızdan kanun ve nizamları doğruluğu ve dürüstlüğü, hak ve adaleti daima rehber edeceğinizden ve yemininize sadık kalacağınızdan hiç kimsenin şubesi yoktur. Türkiye cumhuriyeti sizlerin sarsılmaz omuzlarında daha da yükselecek ve bayrağımız kutsal vatan toprakları üzerinde sonsuza kadar dalgalanmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle andınızın vatanımıza, milletimize, ailenize ve sizlere hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim. Yeni göreviniz de başarılar dilerim.”

Geçici köy korucularının yemin etmesinden sonra tören verilen kokteyli ile sona erdi. – Midyatmardin

http://www.haberler.com/ilisu-baraji-nda-gorevlendirilen-123-korucu-yemin-7220100-haberi/

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org