İsrail’li Vicdani Retçi Tair Kaminer Tutuklandı! Destek Olun!

Kaminer 20 gündür tutuklu. Gazze şeridindeki Sderot şehrinde 1 yıl boyunca savaş bölgesinde gönüllü olarak çalıştıktan sonra bölgedeki çocukların yaşadıklarından etkilenerek askere gitmeme kararı almıştı.

İsrail’li vicdani retçi Tair Kaminer 20 gündür tutuklu.

Kaminer, Gazze şeridindeki Sderot şehrinde 1 yıl boyunca savaş bölgesinde gönüllü olarak çalıştıktan sonra bölgedeki çocukların yaşadıklarından etkilenerek askere gitmeme kararı almıştı.

Bu konuda bir açıklama yayınlayan Kaminer açıklamasında yakında hapse gireceğini bildiğinden ve buna rağmen neden bu kararı aldığından bahsediyor. Kaminer, “Bu çocuklara, onların geleceklerine ve şu an içinde yaşadıkları gerçekliğe baktığım zaman sadece acı ve travma görüyorum ve Yeter! diyorum” ifadelerini kullanıyor. Açıklamanın tam metnine buradan (İngilizce) ulaşmak mümkün.

Tair Kaminer’e destek olmak için bu linkteki form aracılığıyla İsrail’deki yetkililere (Savunma Bakanı Moshe Ya`alon) Kaminer’in özgür bırakılması için mektup gönderilebilir. Aşağıdaki açık adresten veya e-posta adresinden de doğrudan Kaminer’e destek yazıları gönderilebilir.

Tair Kaminer
Military Prison No. 6, platoon 600
Military Postal Code 01860, IDF
Israel
Fax: +972-4-9540580

[email protected]

Kaynak: WRI

Çeviri: VR

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org