WRİ: İsrailli vicdani retçi’nin tutuklanmasını protesto edin!..

Uluslararası Savaş Karşıtları Örgütü (WRI), İsrail’deki savaş karşıtlarını ve savaş karşıtı mücadeleyi desteklemek üzere bir kampanya başlattı.

Filistinli ve İsrailli Vicdani Retçileri Destekleyelim

İsrail’de askerlik İsrailli Musevi ve Filistinli Dürzi her kadın ve erkek için zorunlu. Askerlik yükümlülüğü yedek statüsünde olanlar için de geçerli. Nitekim, çok sayıda “yedek” İsrail’in Gazze’ye “Koruma Hattı Operasyonu” adı altında yürüttüğü saldırısı sırasında tekrar askere çağrıldı.

Şu ana kadar çok sayıda vicdani retçi bu savaşa katılmayacağını beyan etmiş durumda.

Uluslararası Savaş Karşıtları Örgütü (WRI), İsrail’deki savaş karşıtlarını ve savaş karşıtı mücadeleyi desteklemek üzere bir kampanya başlattı. Bunun için;

• 23 Temmuz 2014 tarihinde “Biz İsrailli yedekleriz. Askerlik hizmetini reddediyoruz” başlıklı deklarasyonun yaygınlaştırılmasını sağlayabilirsiniz.
http://www.washingtonpost.com/posteverything/wp/2014/07/23/we-are-israeli-reservists-we-refuse-to-serve/

• Vicdani retçi Udi Segal’in tutuklanmasını protesto etmek amacıyla email gönderebilirsiniz.
http://wri-irg.org/node/23264.

• WRI’nin Vicdani Retçi Alarm Ağına katılabilir ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. http://wri-irg.org/programmes/co_alerts
Dünyanın herhangi bir yerinde bir vicdani retçi tutuklandığı ya da ceza aldığında bunu email aracılığı ile öğrenebilir, hükümetlere ve/veya sorumlulara email göndererek durumu protesto edebilirsiniz.

• Uluslararası Savaş Karşıtlarının Gazze ile ilgili açıklamasını okuyabilir ve yayılmasını sağlayabilirsiniz.
http://wri-irg.org/Gaza

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org