Orduya Katılmayı Reddettiği İçin Tutuklanan İsrailli 2 Vicdani Retçi İçin Kampanya!..

Omri Baranes ve Tair Kaminer, işgal etmeyi ve İsrail Savunma Kuvvetleri’ne (IDF) hizmet etmeyi reddettikleri için tekrar tutuklandı.

İşgali Reddet – #refuse2occupy

Omri Baranes ve Tair Kaminer, işgal etmeyi ve İsrail Savunma Kuvvetleri’ne (IDF) hizmet etmeyi reddettikleri için tekrar tutuklandı.
israil-vr-2-retci-kampanya
Sosyal medya kampanyasına katılın

45 gün sürecek olan altıncı tutukluluk dönemine başlayan Tair: “Vahşi askeri düzen hüküm sürdükçe, gelecek nesilleri nefret duygusu mirası ile yetiştiriyor olacağız ve her şey daha da kötüye gidecek. Buna son vermeliyiz – şimdi!” şeklinde konuştu.

30 gün sürecek olan üçüncü tutukluluk dönemi için hapishaneye geri dönen Omri: “Ordu ülkeyi koruduğunu öne sürerek bir şiddet çemberi oluşturuyor. Ben bir insanın sosyal ve siyasi çevresinin ne olduğunun ötesinde, belli başlı insani değerlere karşı sorumluluğu olduğuna inanıyorum ve bu sebepten dolayı orduya katılmayı reddediyorum.” ifadelerini kullandı.

Sizleri dünyanın her yerinden insanlarla birlikte onlara destek vermeye çağırıyoruz!

#refuse2occupy etiketiyle sosyal medya üzerinden destek verebilirsiniz.

Kaynak: ebco

Çeviri: VR

**

“İsrail’de savaşmayı, işgali reddettikleri için tutuklanan vicdani retçiler Tair ve Omri’ye özgürlük!” kampanyasına Türkiye’den Vicdani Ret Derneği üyeleri ve takipçileri de destek verdiler…


PAYLAŞ.
VicdaniRet.org