Kanada’da ordu LGBT’ler ve kadınlara düşman!

Kanada ordusunun yarısını oluşturan 43 bin kadar askerle görüşülerek hazırlanan raporda, ordu içerisindeyken en az bir kere cinsel saldırıya maruz kalan kadın askerlerin oranı yüzde 27’i buluyor.

Kanada’da yapılan bir araştırmaya göre, ordu içerisindeki cinsel saldırı vakaları ciddi boyutlarda iken, özellikle LGBT bireyler bu saldırılara maruz kalıyor.

29 Kasım 2016 Salı 07:41
OTTAWA – ANF
Statistics Canada adlı kamu araştırma kurumu tarafından Kanada ordusuna mensup 43 bin askerle görüşülerek hazırlanan rapora göre, geçtiğimiz yıl 960 asker cinsel taciz, tecavüz gibi saldırılara hedef oldu. Bu kişilerin 570’ini erkekler oluştururken, 380’i ise kadındı.

Ordu içerisinde özellikle LGBT bireylere yönelik ayrımcılık ve saldırıların dikkat çekici olduğu belirtilen raporda, geçtiğimiz yıl duyurulan bir önceki rapordaki tespitlerin bu yıl için de geçerli olduğu kaydedildi. Geçtiğimiz yıl yayınlanan raporda, ordunun ‘LGBT bireylere ve kadınlara düşmanlığın olduğu bir alan’ olduğu vurgulanmıştı.

Kanada ordusunun yarısını oluşturan 43 bin kadar askerle görüşülerek hazırlanan raporda, ordu içerisindeyken en az bir kere cinsel saldırıya maruz kalan kadın askerlerin oranı yüzde 27’i buluyor. Erkek ordu mensuplarında ise bu oran yüzde 3,8.

Kaynak: ANF

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org