Kişer Pari Mama Kitap Tanıtımı ve Söyleşi: Kadınlar Savaşı Neden Reddediyor?(4 Nisan, 15.00, Kadiköy)

Kitabın yazarı Atlas Arslan’ın da katılımıyla Vicdani Ret Derneği’nin Kadıköy’deki ofisinde, bu haftasonu Kişer Pari Mama kitabını, kadınların savaş karşıtı mücadelesini ve vicdani ret mücadelesine katılımını konuşacağız.

4 Nisan Cumartesi günü, saat 15:00’te, Vicdani Ret Derneği’nin ofisinde..

Gazeteci Atlas Arslan’ın kitabı Kişer Pari Mama, geçtiğimiz günlerde Phoneix Kitabevi’nden yayınlandı. 21 farklı vicdani retçi kadının hikayelerine değinen kitap, kadınlar savaşın neresinde sorusunu yeniden sordu bizlere.

Savaş ve militarizm kadınları nasıl etkiler, kadınlar neden reddeder?

Savaşın, yıkımın ve katliamların talan ettiği bu coğrafyada kadınların savaş karşıtı mücadelesi onyıllardan bu yana sürüyor; kadınlar zorunlu askerliği, savaşı ve militarizmi reddediyor; yaşamları için direniyor.

Kitabın yazarı Atlas Arslan’ın da katılımıyla Vicdani Ret Derneği’nin Kadıköy’deki ofisinde, bu haftasonu Kişer Pari Mama kitabını, kadınların savaş karşıtı mücadelesini ve vicdani ret mücadelesine katılımını konuşacağız. Tüm savaş karşıtlarını, vicdani retçileri ve kadınları düzenleyeceğimiz bu söyleşiye katılmaya, neden reddediyoruz sorusunu tartışmaya çağırıyoruz.

Kişer Pari Mama Kitap Tanıtımı ve Söyleşi: Kadınlar Savaşı Neden Reddediyor?
4 Nisan Cumartesi, 15:00
Vicdani Ret Derneği

(Söğütlüçeşme Cad. NO:76 Sevil İş Hanı. Kat:5 Ofis:108 Kadıköy)

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org