Öldürülen erlerin cenazelerinde yakınları isyan etti: “Haklarımızı Helal Etmiyoruz”

Şehitlik mertebesini öven Kaymakam’ın sözleri üzerine şehidin yakınlarından Hasan Okur, “Ne mutlu şehit ailesine diyoruz. Doğru ama maalesef devleti yönetenler neden mutlu olmuyor? Çocuklarını askere göndermiyorlar” dedi.

Bilecikli Şehidin Ağabeyi: Haklarımızı Helal Etmiyoruz

14 Temmuz 2016 Perşembe 13:04
Hakkari’de şehit düşen Bilecikli Osman Er’in ağabeyi, sosyal medya üzerinden, “Haklarımızı da helal etmiyoruz, başsağlığı için yanımıza gelmesinler, telefon dahi etmesinler” dedi.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucunda şehit olan Bilecikli Osman Er’in ağabeyi, sosyal medya üzerinden, “Haklarımızı da helal etmiyoruz, başsağlığı için yanımıza gelmesinler, telefon dahi etmesinler” açıklamasını yaptı.

İMAM HATİP ORTAOKULU MÜDÜRÜ

Osmaneli İmam Hatip Ortaokulu Müdürü ağabey Fatih Er, sosyal medya üzerinde duygu yüklü bir mesaj yayınladı. Ağabey Er, “Kardeşim, İslam’ın son karakolu olan vatanımızın selameti için insanlıktan nasibini almamış zalimler tarafından şehit edilmiştir” ifadelerini kullanarak, şunları kaydetti:

“Allah şehadetini makbul eylesin. Rahman ve Rahim olan Rabbimizin özel misafiri olarak ebediyen saadete kavuştu inşallah. Allah’ın askeri olmamız hasebiyle askeri talim yurdundan terhisini tebriklerle aldı. Allah bizlere de terhisini ebedi hayatında mutlu olacak talimli Allah’a asker olarak alsın. Allah’tan duamız başta efendimiz olmak üzere kardeşimizle ve İslam’a hizmet etmiş tüm sevdiklerimizle cennette beraber olmak.”

Fatih Er, sosyal medya üzerindeki mesajına vatansever geçinen çıkar havuzunda yüzen bazı insanların kendilerini düşünmediğini de savunarak, şöyle devam etti:

“TÜM SORUMLULARDAN BU İŞİN HESABINI MAHŞERDE SORACAĞIZ, HAKLARIMIZI DA HELAL ETMİYORUZ”

“Fakat vatansever geçinen çıkar havuzunda yüzen bazı insanlar, bizleri düşündürmekte. Vatani hizmetini yapmak üzere sınır bölgeleri ya da tehlikeli sayılabilecek bölgelere sevk edilmiş olan güya çocuğunu, kardeşini ya da yakınını oralardan araya birileri konularak yer değiştirilmesi, bir şehit ailesi olarak bizleri üzmektedir. Benim kardeşim Hakkari’de ve tehlikeli bölgede şehit oldu. ve biz tehlikeli olduğunu da biliyorduk. Kesinlikle araya birilerini koyma derdi taşımadık. Çünkü kardeşim bayrağı, ezanı, kutsal değerlerimizi, İslam’ın son karakolu olan vatanımızı ve aziz milletimizi korumak için vatani hizmetini yapıyordu.

Ben buradan bildirmek isterim ki bu vatan için vatanını değil de kendisini düşünen kişilerin rahatı için birtakım yer değişiklikleri yapılırsa başta vesile olanlar olmak üzere tüm sorumlulardan bu işin hesabını mahşerde soracağız. Haklarımızı da helal etmiyoruz, başsağlığı için yanımıza gelmesinler, telefon dahi etmesinler. Bu ülke kolay kazanılmadı. Şehit ailesi olarak bu uygulamalardan razı olmadığımızı bildiririz.”

Haberler

**

Şehit yakını isyan etti

Mardin’de karakola düzenlenen saldırıda şehit düşen 22 yaşındaki Jandarma Er Orkun Alp Arslan’ın, Aydın’daki baba evini ziyaret ettikten sonra dışarıda vatandaşlarla sohbet eden Efeler Kaymakamı İzzettin Sevgili, şehitlik mertebesini övdü. Kaymakam Sevgili’nin sözleri üzerine şehidin yakınlarından Hasan Okur, “Ne mutlu şehit ailesine diyoruz. Doğru ama maalesef devleti yönetenler neden mutlu olmuyor? Çocuklarını askere göndermiyorlar” dedi.

12 Temmuz 2016 Salı
Mardin’in Artuklu İlçesi’ne bağlı Cevizlik Köyü Jandarma Karakolu’na PKK’lı teröristlerin bomba yüklü kamyonetle düzenlediği saldırıda şehit olan Jandarma Er Orkun Alp Arslan’ın Cumhuriyet Mahallesi’ndeki evlerini ziyaret eden Efeler Kaymakamı İzzettin Sevgili, anne Seray Arslan’a taziyelerini iletti. Kaymakam Sevgili, daha sonra evin dışında şehit yakınları ve vatandaşlarla sohbet etti. Şehit yakınlarına, şehidin babası Süleyman Arslan ile cezaevinde görüştüklerini söyleyen Efeler Kaymakamı İzzettin Sevgili, “Şehidimizin babası oğlunun şehit haberini metanetle karşıladı ve ‘Vatan sağolsun’ dedi. Biz de buradan şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Hepimizin başı sağolsun. Şehitlik, peygamberlikten sonraki en büyük mertebe. Şehidimiz inşallah ailesinden 60 kişiye şefaat edecek ve peygamberimize de komşu olacaktır” dedi.
Kaymakam Sevgili’nin konuşmasının ardından konuşan şehidin yakını Hasan Okur, “Çok güzel konuştunuz ama çok merak ettiğim bir konu var. Peygamber ocağı, doğru. Ne mutlu şehit ailesine diyoruz. Doğru ama maalesef devleti yönetenler niye mutlu olmuyorlar? Çocuklarını askere göndermiyorlar, çürük raporu aldırıyorlar? Onu çok merak ediyorum” dedi. Kaymakam Sevgili, bu tepki karşısında, “Spekülasyona gerek yok. Hepimizin acısı var. Şehit evinde konuşulacak şeyler değil” diyerek cevap verdi.

Cumhuriyet

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org