SEMİNER: “Silahlı Çatışma ve Baskı Ortamında Sivil Direniş” (23 Nisan, 16.00, Cihangir/İST)

Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Merkezi’nin düzenlediği etkinliğe; Massachusetts Universitesi’nde Şiddetsiz Doğrudan Eylem ve Sivil Direniş Çalışmaları bölümünün başkanı olan Stellan VINTHAGEN ve Avusturya Uzlaşma Cemaati üyesi olan Michaela SOELLINGER konuşmacı olarak katılacaklar.

ETKİNLİK DUYURUSU
Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Merkezi

SEMİNER: “Silahlı Çatışma ve Baskı Ortamında Sivil Direniş”
Tarih: 23 Nisan 2016 Cumartesi
Saat: 16:00
Yer: Şiddetsizlik Merkezi
Adres: Kuloğlu Mahallesi Güllabici Sokak No:16/2 Cihangir-İstanbul
siddetsizlik-duyuru-sivil-direnis-afis
KONUŞMACI: Stellan VINTHAGEN
“Sivil Direniş Nedir? Sivil direniş silahlı çatılma ve baskı ortamında nasıl daha etkili olabilir?”

S. Vinthagen Hakkında:
Sosyoloji profesörü ve aktivisttir. Massachusetts Universitesi’nde Şiddetsiz Doğrudan Eylem ve Sivil Direniş Çalışmaları bölümünün başkanıdır. Vinthagen, kendi ülkesi olan İsveç’te hem West Üniversitesi’nde Sosyal ve Davranış Çalışmaları Bölümünde hem de Gothenburg Üniversitesi Küresel Çalışmalar Bölümünde araştırmacıdır ve “Direniş Çalışmaları Programını” yürütmektedir. Sivil direniş üzerine çok sayıda yayını bulunmaktadır.

KONUŞMACI: Michaela SOELLINGER
“Silahlı çatışma ve baskı ortamında sivil direniş örnekleri”

M. Soellinger Hakkında:
Austrian Fellowship of Reconciliation –FOR (Avusturya Uzlaşma Cemaati) üyesidir. Avusturya ve İspanya’da Barış ve Çatışkı Çözümleme eğitimi aldı. 2011 yılında ACOGUATE (Uluslararası Refakat) örgütünde gönüllü olarak Guatemala’ya gitti. Soellinger, 2013 yılında FOR Barış Organizasyonunun refakatçi ekibine katıldı ve Kolombiya’ya gitti. 2104-2015 yıllarında FOR Barış Organizasyonunu refakatçi ekibini koordine etti.

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org