Suudi Arabistan’dan Yemen’de sivil katliamı: 107 ölü

Sınır Tanımayan Doktorlar örgütü, Twitter’dan yaptığı açıklamada bir pazar yerine düzenlenen hava saldırısında ölenler arasında kadın ve çocukların olduğunu belirtti.

Suudiler Yemen’i vurdu: 107 ölü

16/03/2016 12:36
Suudi Arabistan öncülüğünde kurulan koalisyonun Yemen bombardımanında 107 sivil hayatını kaybetti.

RADİKAL – Suudi Arabistan öncülüğünde kurulan ve geçen yıl 26 Mart’tan bu yana Yemen’de bombardımanlar düzenleyen koalisyonun, dün ülkenin kuzeybatısındaki Hacce bölgesinin Mestaba kasabasındaki bir pazar yerine düzenlediği hava saldırısında 107 sivil hayatını kaybetti. Onlarca kişinin de yaralandığı saldırıda, pazar yerine yakın konumda bulunan bir restoran da hedef alındı.

Associated Press’in haberine göre, pazar yeri en az üç kez vuruldu. Görgü tanığı Showei Hamoud saldırı hakkında yaptığı açıklamada, “Korkunç bir görüntüydü. Kan ve ceset parçaları her yerdeydi. İnsanlar kopmuş uzuvları poşet ve battaniyelere doldurdu” sözleriyle yaşadıklarını anlattı.

Sınır Tanımayan Doktorlar örgütü, Twitter’dan yaptığı açıklamada saldırıda ölenler arasında kadın ve çocukların olduğunu belirtti.

Suudi Arabistan öncülüğünde kurulan koalisyon, Yemen’de Şii Ensarullah Hareketi’ni durdurmak amacıyla düzenlediğini ifade ettiği saldırılarda binlerce sivilin hayatını kaybetmesine neden oldu. Bombardımanlar nedeniyle milyonlarca kişi yer değiştirmek zorunda kaldı ve yardıma muhtaç.

http://www.radikal.com.tr/dunya/suudiler-yemeni-vurdu-107-olu-1530268

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org