Ukrayna Pasifist Hareketi ve Rusya Vicdani Retçiler Derneği’nin de katılımıyla antimilitarist tartışma (Çevrimiçi, 17 Şubat, 15:00)

Vicdani ret ve zorunlu askerlik, militarizm ve antimilitarizm ve barış hareketi bu iki ülkede nasıl görünüyor? Uluslararası barış hareketinin bölgede artan askeri gerilimi yatıştırma şansı var mı?

Ukrayna ve Rusya: antimilitarist bir tartışma

Tarih / Saat: 17 Şubat Perşembe / 15:00 UTC, 17:00 Kiev, 18:00 Moskova
Ukrayna ile Rusya arasındaki gergin uluslararası durum dünya çapında dikkat çekiyor. Vicdani ret ve zorunlu askerlik, militarizm ve antimilitarizm ve barış hareketi bu iki ülkede nasıl görünüyor? Uluslararası barış hareketinin bölgede artan askeri gerilimi yatıştırma şansı var mı?

Ukrayna Pasifist Hareketi ve Rusya Vicdani Retçiler Derneği’nin sunumlarını dinlemeye ve temaları tartışmaya hoş geldiniz! Etkinliğin dilleri İngilizce, Rusça ve Ukraynaca’dır.

Etkinlik 17 Şubat Perşembe günü Kiev saatiyle 17:00 / Moskova saatiyle 18:00’de Zoom’da gerçekleşecek. Lütfen etkinliğe buradan kaydolun.
Etkinlik Baltic Glory ve War Resisters’ International tarafından düzenleniyor. Baltic Glory, savaşı utandıran, çoğunlukla Kuzey ve Doğu Avrupa’dan antimilitaristleri bir araya getiren uluslararası bir barış aktivistleri ağıdır. War Resisters’ International (WRI), 40 ülkede 90’dan fazla bağlı grupla küresel bir pasifist ve antimilitarist ağdır.

Kaynak: WRI

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org