WRI, 15 Mayıs Dünya Vicdani Retçiler Günü’nde Rusya, Beyaz Rusya ve Ukrayna’dan vicdani retçilerle dayanışmaya çağırıyor!

Rusya, Beyaz Rusya ve Ukrayna’dan Vcidani Retçilerlea bu dayanışma gününde bize katılın! Dayanışma mesajlarınızı #CODay hashtag’i ile sosyal medyada paylaşın.

15 Mayıs Uluslararası Vicdani Ret Günü: Rusya, Beyaz Rusya ve Ukrayna’dan gelen CO’larla(Vicdani Retçiler) Dayanışma

13 MAYIS 2022
Her yıl 15 Mayıs Uluslararası Vicdani Ret Günü’nde vicdani retçilerle dayanışma düzenliyor ve onların savaşa karşı direnişlerine dikkat çekiyoruz. Bu yıl, Ukrayna’da devam eden savaşla birlikte, özellikle Rusya, Belarus ve Ukrayna’dan gelen vicdani retçilerin direnişine odaklandık.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin başlangıcından bu yana, vicdani retçilerin savaşmayı ve bu savaşa katılmayı reddettiklerine dair raporlar alıyoruz. Rusya’daki Vicdani Retçiler Hareketi ve Ukrayna Pasifist Hareketi gibi gruplar barış çağrılarını paylaşıyor ve silahlanmayı reddetmelerini tekrarlıyor. Askere alınmamak veya asker kaçağı olarak kaçmak için başka ülkelere sığınan birçok kişi var.

Bu Uluslararası Vicdani Ret Günü’nde onların barış mesajlarını ve sizin onlarla dayanışma mesajlarınızı paylaşacağız.

Rusya, Beyaz Rusya ve Ukrayna’dan CO’larla bu dayanışma gününde bize katılın! Rusya, Beyaz Rusya ve Ukrayna’dan gelen CO’larla dayanışma mesajlarınızı #CODay hashtag’i ile sosyal medyada paylaşın.

Ukrayna Pasifist Hareketi (UPM) ve Rusya’daki Vicdani Retçiler Hareketi’nin (MCOR) açıklamalarını paylaşın ve sözlerini yayın .

UPM’nin açıklaması için tıklayınız.

MCOR’un açıklaması için tıklayınız.

Uluslararası gruplardan ve örgütlerden oluşan bir koalisyon, Rusya, Beyaz Rusya ve Ukrayna’da savaşa karşı çıkan, savaştan kaçan veya savaşa gitmeyi reddedenleri desteklemek için Dışarı Çık ! Bu ülkelerde daha fazla gence ulaşmak için bu kampanyayı daha da yaygınlaştırmamıza yardımcı olun. Daha fazla bilgi bulmak için buraya tıklayın.

Rusya, Beyaz Rusya ve Ukrayna’dan paylaşabileceğiniz daha fazla güncelleme ve içerik için bizi Twitter, Facebook ve Instagram‘da takip edin.

Başka sorularınız için [email protected] aracılığıyla bize ulaşın.

Kaynak: WRI

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org