Vicdani Retçi Tutsak Umut Fırat Süvarioğulları Açlık Grevinde

Aylık olarak yayımlanan Meydan Gazetesi’nin yazarlarından olan Umut Fırat Süvarioğulları göndermiş olduğu mektubunda “Siyasi kimliğini savunmak ve sürdürülebilir yaşam koşullarını oluşturmak için açlık grevine başladım” diyerek eylemini duyurdu.

9.11.2016 tarihinde İzmir Buca Kırıklar Hapishanesi’nden, İzmir Yenişakran 4 Nol’u T Tipi Hapishanesi’ne ”sürgün sevki” yapılan vicdani retçi devrimci anarşist tutsak Umut Fırat Süvarioğulları, 28 gündür açlık grevinde.

Aylık olarak yayımlanan Meydan Gazetesi’nin yazarlarından olan Umut Fırat Süvarioğulları hakkında açıklama yapan Meydan Gazetesi “14 kişilik odalara yerleştirilen 20 üzerinde tutsak, teslim edilmeyen eşyalar, çürümüş yataklar, koşulların yaşanamayacak bir hale dönüştürülmesi, müdüriyet tarafından işleme konulmayan dilekçeler, işkence gibi OHAL sürecinde hapishanelerdeki devrimci tutsaklara yönelik sistematik baskı ve şiddet devam ediyor. Süvarioğulları da hapishane yönetimi tarafından dayatılan bu baskı ve işkence mekanizmasına karşı dieniyor” dedi.

Umut Fırat Süvarioğulları ise göndermiş olduğu mektubunda “Siyasi kimliğini savunmak ve sürdürülebilir yaşam koşullarını oluşturmak için açlık grevine başladım” diyerek eylemini duyurdu.

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org