“VR-DER olarak, Cizreli ailelerin çocuklarını askere göndermemesini destekliyoruz”

Hiçbir halk kendisine zulüm eden, kentlerini haftalarca kuşatma altında tutarak her yaştan onlarca sivilin ölümüne yol açan bir militarist güce ve politikaya hizmet etmek zorunda değildir.

Cizre Halk Meclisi, 2 Ekim’de “Halkımıza karşı ilan edilmiş topyekûn bir savaşın varlığı, devletin bütün kurumlarının bu savaşa hizmet eden bir tutumda olduğu bütün çıplaklığıyla ortadayken, gençlerimizin bu kirli savaşa hizmet etmemesi gerektiği noktasından hareketle gençlerimizi askere gitmemeye, ailelerimizi de çocuklarını askere göndermemeye çağırıyoruz” kararı almıştır.

Vicdani Ret Derneği olarak Cizre Halk Meclisi’nin, Cizreli ailelerin çocuklarını askere göndermemesine yönelik kararını destekliyoruz. Hiçbir gencin canı, seçim oyunlarından ve buna bağlı savaş politikalarından değersiz değildir. Hiçbir halk kendisine zulüm eden, kentlerini haftalarca kuşatma altında tutarak her yaştan onlarca sivilin ölümüne yol açan bir militarist güce ve politikaya hizmet etmek zorunda değildir.

Türkiye’deki tüm toplumsal yapıları benzer kararlar almaya, zorunlu askerlik hizmetini reddetmeye çağırıyoruz. Savaşın insan kaynağını kurutmak hepimizin birlikte başarabileceği bir hedeftir.

VİCDANİ RET DERNEĞİ

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org