Vicdan Retlerimizi Kobanê için Açıklıyoruz (10 Ekim, 14.00, Galatasaray)

Açıklamada ayrıca son dönemlerde GBT uygulamasıyla vicdani retçilere yönelik yürütülen korku politikasına değinilecek; vicdani retçi Vedat Zencir ve Ercan Aktaş, polisin hazırladığı yakalama tutanağı-ihtarnamelerini yakarak birer konuşma yapacaklar.

Kaçak Değil Vicdani Retçiyiz
Vicdan Retlerimizi Kobanê için Açıklıyoruz

Vicdani ret hakkını tanımayan, vahşi çetelere milyonlarca dolar ve tonlarca silah akıtan Türkiye, hazırladığı tezkereyle sınır ötesine asker yollamayı planlıyor.

Biz, vicdani retçiler, antimilitaristler ve savaş karşıtları, devletlerin sınırları uğruna yarattıkları savaşların bir parçası olmayacağımızı bir kez daha tekrarlıyoruz.

GBT yaptırımıyla maruz bırakıldığımız militarist durumu teşhir etmek amacıyla; polisin hazırladığı yakalama tutanağı-ihtarnamelerini yakarak retlerimizi açıklayacağız.

“Kobene yaşamdır, Yaşam İçin Reddediyoruz”

10 Ekim 2014 Cuma Saat: 14:00
Galatasaray Meydanı

* Vicdani Ret Derneği Eşbaşkanı Merve Arkun‘un okuyacağı basın açıklaması
* Vicdani retçi Vedat Zencir ve Ercan Aktaş‘ın vicdani retçilerin maruz bırakıldığı gbt sorgulaması hakkında konuşmaları
* Vicdani retçilere yollanmış bulunan gbt bildirimlerinin yakılması;
* Yeni vicdani ret açıklamaları

Eyleme, Avrupa 2014 Vicdani Ret Raporu’nu açıklamak üzere Türkiye’de bulunan EBCO (Avrupa Vicdani Ret Bürosu) üyeleri de katılacaklar.

Vicdani Ret Derneği

Avrupa Vicdani Ret Bürosu (EBCO) yıllık rapor toplantısı (10 Ekim, 11.00, Cezayir/Beyoğlu)

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org