Cizre’de ölen askerin babası: Vatan sağolsun ama evlatlarımız bu kadar ucuz değil

“Vatan sağ olsun, diyecek bir şey yok. Ama bundan sonra, biraz daha temkinli, dikkatli olmalarını istiyoruz. Evlatlarımız bu kadar ucuz değildir. Yani bu şekilde şehit olmak doğru bir şey değil.

25/12/2015 14:27
Şırnak’ın abluka altındaki ilçesi Cizre’de dün gece çıkan çatışmada yaşamını yitiren uzman çavuş Ufuk Fesli’nin üvey babası Ahmet İşgüzar, “Vatan sağ olsun, diyecek bir şey yok. Ama bundan sonra, biraz daha temkinli, dikkatli olmalarını istiyoruz. Evlatlarımız bu kadar ucuz değildir” dedi.

En son dün akşam konuştuk

DHA’nın haberine göre Fesli’yle en son dün akşam telefonla konuştuklarını belirten, İşgüzar, “Sağlığından konuştuk, ‘İyiyim baba, operasyondan dönüyoruz, ondan cevap veremedim’ dedi. İkinci bir sefer de kendisi aradı bizi. İki dakika falan görüştük, ‘Oğlum işin rastgelesin, Allah yanınızda olsun’ dedik kapattık” ifadelerini kullandı.

Bu şekilde şehit olmak doğru değil

İşgüzar şöyle devam etti: “Vatan sağ olsun, diyecek bir şey yok. Ama bundan sonra, biraz daha temkinli, dikkatli olmalarını istiyoruz. Evlatlarımız bu kadar ucuz değildir. Yani bu şekilde şehit olmak doğru bir şey değil. Şehitlik ayrı bir şey ama. Nişanlıydı, 6 ay sonra düğünü yapılacaktı, evlenecekti. Hatta 15 gün önce izinden dönmüştü. ‘Yaz tatilinde düğün yapalım’ dedik, nişanlısı okuyordu çünkü. Öyle bir karar almıştık, kısmet değilmiş.”

http://www.diken.com.tr/cizrede-yasamini-yitiren-askerin-babasi-vatan-sagolsun-ama-evlatlarimiz-bu-kadar-ucuz-degil/

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org