Edi Bese/Yeter artık…Durdurun bu kanı…12 saatte 10 can gitti!

Sadece dün geceden bu haberin hazırlandığı şu ana kadar yaşanan olaylarda asker, sivil ve militan olmak üzere tam 10 can gitti..

10 Ağustos 2015 11:26
Suruç katliamı ve ardından gelen Ceylanpınar saldırısıyla başlayan çatışmalı süreç korkunç bir hızla tırmandı. Sadece dün geceden bu haberin hazırlandığı şu ana kadar yaşanan olaylarda asker, sivil ve militan olmak üzere tam 10 can gitti..

Korkunç tablonun ilk saldırısı dün Diyarbakır’da yaşandı. Bağlar’da bir kişi sokak ortasında silahla vurularak öldürüldü. Bu olaydan sonra Siirt ve Tunceli’de PKK’lılar askeri birliklere saldırdı. Şırnak Beytüşşebap’ta ise askeri helikoptere PKK’lılar tarafından ateş açılması sonucu teskeresini almış ve evine gitmekte olan bir asker yaşamını yitirdi, 7 asker yaralandı.

İSTANBUL’DA 4 ÖLÜ

Bölgeden gelen bu acı haberlere bir anda İstanbul’dan gelen yürek yakan haberler eklendi. Sultanbeyli’deki polis karakoluna ilk önce bombalı araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda aracı kullanan kişi yaşamını yitirdi. İnceleme için gelen polis ekiplerine açılan ateş ise ilçeyi savaş alanına çevirdi. Saatlerce süren çatışmada iki militan ve bir polis şefi yaşamını yitirdi.Bu çatışmada bir kişi de yaralandı.

Bundan kısa süren sonra Sariyer’deki ABD Başkonsolosluğu’na ateş açıldı.Bir kadın saldırgan yaralı olarak yakalandı…

SİLOPİ’DE YOLA DÖŞENEN BOMBA 4 CAN ALDI

Bu ölümlerin acısı henüz çok tazeyken Silopi’den kara haber geldi. Henüz üç gün önce üç sivil ve bir polisin yaşamını yitirdiği ilçede yola döşenen mayın polis aracı geçerken patlatıldı. Araçta bulunan 4 polis olay yerinde yaşamını yitirdi…

22 TEMMUZ’DAN BUGÜNE 15 POLİS, SİLAHLI SALDIRIDA ÖLDÜ

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde polis memurları Feyyaz Yumuşak ile Okan Acar’ın 22 Temmuz günü “Apocu Fedailer”in silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybetmesinden bu yana devam eden saldırılarda, 15 polis memuru yaşamını yitirdi.

Katledilen Yumuşak ve Acar’ın ardından 23 Temmuz günü Diyarbakır’da görevli polis memuru Tansu Aydın yine benzer saldırı sonucu hayatını kaybetti.

İstanbul’da 26 Temmuz günü polis memuru Muhammet Fatih Sivri’ye de silahlı saldırı düzenlendi.

29 Temmuz’da Diyarbakır’da polis memuru Mehmet Uyar da kurşunların hedefi oldu.

31 Temmuz günü Adana ilinde polis memurları Serdar Kazar ile İsa İpek silahlı saldırı sonucu hayatlarını kaybetti.

07 Ağustos’ta bu kez polis memuru Salih Hüseyin Parça, Şırnak Cizre’de silahlı saldırıda can verdi.

Aynı gün Şırnak Silopi’de polis memuru Onur Demir silahlı saldırıya uğradı.

08 Ağustos günü ise Mardin Midyat ilçesinde polis memuru Abdullah Ümit Sercan, teröristlerin silahlı saldırısında hayatını kaybetti.

Bugün de (10 Ağustos) İstanbul Sultanbeyli’de Fatih Polis Merkezi’ne yönelik bombalı saldırının ardından sabah saatlerinde de teröristlerle polis arasında yaşanan çatışmada Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürü Beyazıt Çeken ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Yine bugün, Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde biri polisin 4 kişinin hayatını kaybettiği Başak Mahallesi’ndeki olayların ardından, bugün mahalleye giden zırhlı polis aracının geçişi sırasında yola yerleştirilen mayın patladı. Patlamada araçta bulunan 4 polis yaşamını yitirdi.

taraf.com.tr/CİHAN

http://www.taraf.com.tr/guncel-haber/edi-beseyeter-artik-durdurun-bu-kani-12-saatteden-10-can-gitti/

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org