Eylem Çağrısı: Rusya, Beyaz Rusya ve Ukrayna’dan askerlik hizmetini reddeden herkese koruma ve sığınma hakkı

“Uluslararası İnsan Hakları Günü”nden önceki hafta (4-10 Aralık) Rusya, Belarus ve Ukrayna büyükelçiliklerinin yanı sıra AB temsilcilikleri önünde mitingler ve gösteriler, firariler ve firari anıtların önünde nöbetler düzenleyeceğiz.

#ObjetaLaGuerra Kampanyasına katılın: 4 – 10 Aralık 2023 arası

Rusya, Beyaz Rusya ve Ukrayna’dan askerlik hizmetini reddeden herkese koruma ve sığınma hakkı

4 Aralık 2023’ten 10 Aralık 2023 “Uluslararası İnsan Hakları Günü”ne kadar eylem çağrısı.

Savaş insanlığa karşı bir suçtur. Rusya’nın, uluslararası hukuka aykırı olan ve halihazırda yüzbinlerce ölüme, yaralanmaya ve milyonlarca mülteciye neden olan Ukrayna’ya yönelik saldırı savaşını kınıyoruz.

Rusya ve Beyaz Rusya’nın yanı sıra Ukrayna’dan da askerlik hizmetiyle tehdit edilen pek çok insan bundan kaçmaya çalışıyor: başkalarını öldürmek istemiyorlar ve bu savaşta ölmek istemiyorlar. Cephedeki askerler dehşet karşısında silahlarını bırakmak istiyor. Hepsi baskı ve hapis cezasıyla, hatta Belarus’ta ölüm cezasıyla karşı karşıya. Ancak: Vicdani ret, uluslararası alanda tanınan bir insan hakkıdır!

* Rusya, Beyaz Rusya ve Ukrayna hükümetlerinden talep ediyoruz: Vicdani retçilere ve sığınmacılara yönelik zulme derhal son verin!
* AB’den talep ediyoruz: Sınırları açın! Savaşa karşı çıkanlara Avrupa Birliği’ne katılma seçeneği sunalım! Vicdani retçileri ve sığınmacıları Rusya’dan, Beyaz Rusya’dan ve Ukrayna’dan koruyalım ve onlara sığınma hakkı verelim!

Bu amaçla, “Uluslararası İnsan Hakları Günü”nden önceki hafta Rusya, Belarus ve Ukrayna büyükelçiliklerinin yanı sıra AB temsilcilikleri önünde mitingler ve gösteriler, firariler ve firari anıtların önünde nöbetler düzenleyeceğiz. farklı yerlerdeki diğer yaratıcı eylemler. ” – 4-10 Aralık 2023. Bunu yaparken şunu vurguluyoruz: Vicdani ret bir insan hakkıdır!

Hakkımızda
Biz sivil toplum kuruluşlarının ittifakıyız ve savaşa karşı çıkan tüm halklarla dayanışma içindeyiz. Savaşa ve yeniden silahlanmaya karşı ayağa kalkmak isteyen herkesi davet ediyoruz! Eylemlerimizde milliyetçi ve antidemokratik yelpazedeki kişi ve gruplara yer yoktur. Planlanan eylemleri [email protected] adresine bildirin.

Katılan örgütleri görmek ve daha fazla bilgi için tıklayın

**

ObjectWar Kampanyası eylem haftası 4-10 Aralık tarihleri ​​arasında Avrupa çapında birçok etkinlikle gerçekleşecek. Eylem haftası kapsamında gerçekleşen etkinliklerin listesine buradan ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org