Katliamlara ortak olmayacağız diyen 12’si uzman çavuş 23 asker istifa etti

Saldırılara katılmak istemeyen onlarca korucunun istifa ettiği Şırnak Çakırsöğüt Jandarma Alay Komutanlığı‘nda, buraya bağlı 23 uzman çavuş ve rütbelinin de istifa ettiği belirtildi”.

13 Ocak 2016
Güneydoğu illerinde operasyonlara katılmak istemeyen 12’si uzman çavuş 23 asker istifa etti.

DİHA’da yer alan habere göre, “Hizmete Özel” ibaresiyle sivillerin katliamına ikna edilmesini istediği” askerlerden 23’ü istifa etti. 7 Haziran‘dan beri yüzlerce vatandaşın hayatını kaybettiği çatışmalara katılmak istemeyen ve istifaları gizlenen 12 uzman çavuşunun ismi de öğrenildi.

DİHA‘nın “güvenilir kaynaklara” dayandırdığı bilgiye göre, “Sürdürülen soykırım saldırılarına çok sayıda askeri personel katılmak istemiyor. Saldırılara katılmak istemeyen onlarca korucunun istifa ettiği Şırnak Çakırsöğüt Jandarma Alay Komutanlığı‘nda, buraya bağlı 23 uzman çavuş ve rütbelinin de istifa ettiği belirtildi”.

İstifa eden 12 uzman çavuşun adları şöyle:

Haberde, “istifa eden askerlerin hem kent içindeki savaşın zorlukları hem de sivillerin hedef alınmasına tepki olarak istifa ettiği” ifade edildi. Operasyonlara katılmayı reddederek istifa eden uzman çavuşlardan isimleri öğrenilenler şöyle: Yakup Girgin, Necmi Şekerci, Cesim Erhan, Yakup Bilici, Onur Küçükil, Mehmet Akış, Emre Gönenç, Oğuz Boz, Hamdi Algül, Ali Değirmi, Serkan Susan ve Ertuğrul Kılıç.

Sürdürülen operasyonlarda, Cizre ve Silopi‘de yaşamını yitiren ve istifa eden personelin tam bilgisinin ise kamuoyuna açıklanmadığı ileri sürülüyor.

İstifa eden polis: Bu politikalar annemi katletmemi emrediyor

http://www.presshaber.com/katliamlara-ortak-olmayacagiz-diyen-12si-uzman-cavus-23-asker-istifa-etti.html

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org