DWQA QuestionsCategory: Genel-Bunların DışındaAcikogretimden kaydimi sildirirsem bakaya kalmam ne kadar surer?
Anonymous asked 10 sene ago

Anadolu universitesinin acikogretim fakultesinden kaydimi sildirip 2 3 gun sonra yurt disina cikmayi dusunuyorum.Tecilin iptal olup sisteme islenmesi ne kadar zaman alir?yurt disina cikista herhangi bi sorun olur mu?

2 Answers
admin Staff answered 10 sene ago

Şimdiki uygulamada yurtdışına çıkışta askerlik durumu herhangi bir sorun yaratmıyor, ancak mahkemenin hakkınızda yurtdışına çıkış yasağı koymuş olması gerekiyor ki bu da yoksa, herhangi bir engelle karşılaşmadan yurtduışına çıkarsınız demektir.
 
Tecilin son tarihine dek erteleme geçerli olur. Tecil bitiminde de hemen askere alınmazsınız. Sizden gene durumunuzla ilgili belge isterler. Mazeret tecili denen bir şey de vardır ki, siz ekonomik ya da ailesel durumlarınızı gerekçe göstererek her koşulda bir yıl daha tecil yaptırabilirsiniz, aklınızda olsun.

Anonymous answered 10 sene ago

Tesekkurler.Yurt disindan aldigim universite kabul belgesini mazaret gosterip 1 yil erteletebilir miyim?bu icin yapmam gerekenleri 1-2 gunde halledebilir miyim fazla zamanim yok da.
Sonrasinda yurt disindaki universiteye kaydolup ozel ogrencilikle erteletmeyi dusunuyorum fakat onceki soruma tam cevap alamadim.Merak ettigim tecil iptal edilme islemi ve bunun sisteme yansimasi ne kadar surer? ornegin daha once universite degisimi yaptigimda tecil islemlerinin diger universiteye  aktarilmasi 2 haftadan fazla zaman almisti.O arada hala onceki universiteden tecilli gozukuyordum.

VicdaniRet.org