DWQA QuestionsCategory: Avukata danışmak istiyorumGitmezsem veya Gidersem Ne olur?
Anonymous asked 9 sene ago

Merhabalar,
 
Bugün Gayrettepe Emniyet Müdürlüğüne giriş yaparken GBT sorgulamasında yoklama kaçağı olduğum tespit edildi ve Beni Beşiktaş Şubeye götürdüler.Sonrasında bir tutanak tutup 15 gün içerisinde Askerlik Şubesine gitmem gerektiğini bildirdiler.
Fakat ben askere gitmek istemiyorum. Öğrenciydim bu dönem kaydımı yenilemediğim için öğrenci belgesi alabilir miyim bilmiyorum.
 
Şubeye gidersem ne olur? Gitmezsem ne olur? 1991 Doğumluyum ve askere gitmek istemiyorum. Konu hakkında yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.
 
Teşekkürler.

2 Answers
Anonymous answered 9 sene ago

Kardes ben şu an askerim.malesef.izne geldim geri gitmek istemiyorum.sen yoklama kaçağı olsan bir şey olmaz.ben 6 yıldır oyleydim.eve kağıt gönderdiler, gitmemistim.sonra 3 sınıf okurken aof den mal gibi bi anlık sinirle uzaklaşmak için tecili bozdurdum.1 ay sonra gittim.suan 3 ay dolmadan izne geldim.kafayı yedirttiler.sakin ola ki gitme.ne yap ne et uzat.ben bedelliyi 1 yılla kaçırdım.yine çıkar merak etme.18 değil 48 verirsin 1 gün bile geçirsen.sana diyeceğim bu.şimdi gitmemek için kırk takla atıyorum.o kagit önemsiz.şubeye başvurup eline gideceğim yeri belirten silusu almadığını sürece goturemez kimse seni.

Anonymous answered 9 sene ago

Askerlik şubesi sana bir yıl daha uzatma verebiliyor. Bu arada kaydını yenilersen gitmemiş olursun.. Daha geniş bilgi için… Avukata Soru Sor http://www.avukatlarcevapliyor.com/

VicdaniRet.org