DWQA QuestionsCategory: Vicdani Ret hakkında genel bilgitutanak imzalandı 15 gün içinde gitmezsem ne olur ?
Anonymous asked 10 sene ago

Merhaba. Geçenlerde otelde konaklarken polis ekipleri geldi ve tutanak imzalattı. 15 gun içinde askerlik şubesine gitmem gerektiği söylendi. Bu olaydan 2 gun sonra başka bir otelde konakladığımda yine sabah saat 6’da polisler gelip kağıt imzalattılar. Sorum şu: 15 gun içinde gitmezsem ve yapmak istemiyorsam nelerle karşılaşacağım. Bilgilendirirseniz cok sevinirim. Saygılarımla

42 Answers
admin Staff answered 10 sene ago

Son zamanlarda sizin durumunuza benzer pek çok olay yaşandı ve her defasında polisler ellerindeki kağıda dayanarak vicdani retçi arkadaşlarımızı askerlik yapmadığı için şubeye gitmeleri gerektiğini söylediler, tutanağa imza attırmaya çalışsalar da, aşağıda bir kaç örneğini göreceğiniz üzere, bu durum hiçbir şeyi değiştirmedi.
Polisin uzattığı tutanağı imzalamış ya da imzalamamış olsun, aşağıdaki haberlerdeki vicdani retçiler bugün hala askere gitmediler, herhangi bir işlem yaptırmadılar.
Bu tutanak dayatmaları ile amaçlanan şey “askerlik” korkusunu salabilmek. Ama vicdani retçiler zaten bunun karşısında bir tutum aldıklarından onlar için değişen bir şey olmadı ve olmayacak.
Herhangi bir panik durumu yaşamanız yersiz olacaktır. Vicdani retçi olduğunuzu her fırsatta tekrarlayın ve hiçbir kağıda imza atmamaya çalışın. Unutmayın, Birliğe teslim olmadığınız sürece asker kişi sayılmazsınız.
http://vicdaniret.org/vicdani-retci-ozkani-gbtden-aldilar-ama-tutanak-imzalatamadilar/
http://vicdaniret.org/vicdani-retci-murat-demiroglu-2-gozaltisinda-da-hic-evraka-imza-atmadi/
http://vicdaniret.org/vicdani-retci-demiroglu-hic-bir-evraki-imzalamadi-serbest-birakildi/
http://vicdaniret.org/vicdani-retci-yazar-m-lutfu-ozdemirde-gbtye-takildi/
http://vicdaniret.org/vr-derin-avukatina-gbtden-gozalti/
http://vicdaniret.org/yakalamacilik-bir-vicdani-retcinin-gbt-deneyimi-2-m-a-basaran/
 

Anonymous answered 9 sene ago

Kadeşim bn askere gitmk istemiyorum ama gecnlerde yaklndım muayene oldum 2 gün süre verdiler ama gitmedm  askere vicdani red hakkımı nasıl savunabilir yardımcı olurmunuz ama acil cevb yada bi irtibt numarası yardımcıolun 

Anonymous answered 8 sene ago

Ben imzalatmadan bırakacaklarını zannetmiyorum.  Zaten baskı altındasın
 Hemde öyle bir oluyorsun ki  sanki birini öldürmüşsün de suçluluk piskolojisiyle hareketiniz onların eline gećiyormuş gibi oluyor. En azından benim gibi hiç karakol yüzü görmemiş biriyseniz.

Anonymous answered 8 sene ago

bakka oldum icin 2 defa tutanak imzaladım ve 8 bin tl para cezasi kesildi idari ve itraz ettim avrupa insan haklarına kadar basvurcagımı belirtmek isterim kesinlikle bu parayı ödemicem okadar param olsaydı iş yeri acardım 

Anonymous answered 8 sene ago

Merhabalar, yazılanları okudum. Bir kişinin belirtmiş olduğu gibi baskı olayını güzel kullandılar ve ben imzalamak durumunda kaldım. Bu durum ile tekrardan karşılaşmam halinde ne olacak, lütfen bilgilendirebilir misiniz ? 
Daha önce bir kez imzalamaış bir birey olarak tekrardan imzalamam gereken bir belge mi sunulacak yoksa daha büyük önlemler mi alacaklar, bir yerlere götürülüp tatsızlık mı yaşayacağım ? 
Lütfen en kısa zamanda cevap verebilir misiniz ? Teşekkürler.

1 2 3 9 Sonraki »
VicdaniRet.org