DWQA QuestionsCategory: Vicdani Ret hakkında genel bilgitutanak imzalandı 15 gün içinde gitmezsem ne olur ?
Anonymous asked 8 sene ago

Merhaba. Geçenlerde otelde konaklarken polis ekipleri geldi ve tutanak imzalattı. 15 gun içinde askerlik şubesine gitmem gerektiği söylendi. Bu olaydan 2 gun sonra başka bir otelde konakladığımda yine sabah saat 6’da polisler gelip kağıt imzalattılar. Sorum şu: 15 gun içinde gitmezsem ve yapmak istemiyorsam nelerle karşılaşacağım. Bilgilendirirseniz cok sevinirim. Saygılarımla

42 Answers
Anonymous answered 6 sene ago

Sülüs aldım 2 sndrde bnde bakayayim ne kdr idari para cezası yerim
 

Anonymous answered 6 sene ago

ben de aynı durumdayım tebliğ kağıdını imzalamak mı gerekiyor
 

Anonymous answered 6 sene ago

kamuda çalışıyorum yazı geldi

Anonymous answered 6 sene ago

Arkadaslar ben AOF harc yatiramadigim
icin (ama daha öncelerinde duzenli yatiriyordum ,maddi sknti oldu) gecenlerde ehliyet degisikligi icin polise gittigimde beni askeri subeye sevk ettiler ve 15 gunluk olaya tabi kaldim. Elimde Ek-c2 belgem var , 11/03/2016 aldigim 31/12/2019 tarihine kadar tecil kagidim var. Ne yapmam gerek sorun cikar mi ne olur lutfen yardim edin. Bilgiye ihtiyacim var. 

Anonymous answered 6 sene ago

askere gitmek için şubeye başvurdum kalbinden dolayı askere gitmek için uygun değildir diye rapor verildi sonra itiraz ettim itiraz kabul edildi şubeye çağırıldı. Şimdi askere gitmekten vazgeçtim şubeye gitmezsem olur mu ne gibi sonuçlar doğurur onu öğrenmek istiyorum.

VicdaniRet.org