DWQA QuestionsCategory: Genel-Bunların Dışındaİkinci Kez Tutanak İmzaladım Şimdi Ne Olur ?
Anonymous asked 9 sene ago

Merhaba arkadaşlar ben yoklama kaçağıyım polis gbt sinde çıktı ilk kağıdı imzalamıştım. ikinci kez en son 20 gun once yoklama kaçağı tutanağını imzalamış bulundum iki tutanak arasında 3 ay süre var. Birileri üçüncü yakalanmada direk askerlik şubesine teslim edilirsin oradan birliğe gidersin dediler ama bende araştırmak sitedim. Ne kadar süre içerisinde gbt ye düşer ve üçüncü yakalamada ne olur ? 

3 Answers
Anonymous answered 9 sene ago

1.’si ilk yakalama akabinde idari para cezası kesilip kesinleşti mi?
Eğer para cezası size tebliğ olup 15 gün içinde itiraz etmediniz kesinleşti ise savcılık aleyhinize ceza soruşturması başlatacak ve savcılık iddianame düzenlerse ceza davası açılacak bu dava sonunda alacağınız cezanın hükmünün açıklanmasının geri bırakılması, ertelenmesi ya da para cezasına çevrilmesi kuvvetle muhtemeldir. Yani hapis yatmazsınız.Ceza soruşturması sonucunda alacağınız ceza akabinde yeniden yakalanırsanız yine aynı sonuçla karşılaşırsınız. Ama bu defa HAGB ve diğer seçenek yaptırımlar söz konusu olmayabilir.
2. İdari para cezası tebliğ olmadı ise ?
Bu durumla ilk yakalanmanız arasında bir fark yok para cezası size tebliğ olup kesinleşene kadar aleyhinize soruşturma başlamaz.
Not: Avukatım.

Anonymous answered 9 sene ago

Askerlik şubesinde banada oradaki komutan aynısını demişti.
 
Kağıt eline geçmediği sürece sıkıntı yokmuş :))

Anonymous answered 8 sene ago

Peki cevap verirseniz sevinirim. Eger 2 bakaya kalmadan sonra yakalanmaz kendim gidersem ne gibi bir durum olur acaba

VicdaniRet.org