Anonymous asked 9 sene ago

Geçen yıl otelde konaklarken sabaha karşı polisler geldi ve imza aldılar benden. Yurtdışına çıkabilirmiyim? 

49 Answers
Anonymous answered 8 sene ago

Çıkabilirsiniz tabii

Anonymous answered 8 sene ago

Nasıl  peki. ? 

Anonymous answered 8 sene ago

Herkese Selamlar, yüreklere su serpmeye geldim. Bakaya durumundayım. Web’te çoğu yerde yurtdışı çıkışta sorun olmuyor yazıyor zaten, lakin ben garantiye almak için 1 gece otel’de kaldım sabaha karşıda polis arkadaşlar geldi tutanağı tuttular. Tutanakla birlikte 15 gün boyunca aramadan çıkmış oluyorsunuz, Ocak 2016’da yurtdışına çıktım ve geri giriş yaptım. Aldığım tutanaktan mı yoksa zaten yurtdışı çıkışta askerlik sorgulaması yapılmadığından mı sorunsuzca gidip geldim bilemiyorum tabi. Şimdi tek sorun bakaya durumundayken Master başvurusu için askerlik belgesini nasıl alacağım, son dönemde yapan arkadaşlar varsa bilgilendirme bekleriz 🙂

Anonymous answered 8 sene ago

merhaba. yaklaşık bi ay once otelde kaldım sabah jandarma geldi yoklama kacagı olguma dair belgeyi imzalattı. 15 gun içinde şubeye gitmem gerektiğini soyledi fakat ben belirtilen sureyi gectim ve simdi pasaport alıp yurtdısına (ırak) çıkmam gerek. cıkısta ya da pasaport alımında sıkıntı yasarmıyım lutfen aydınlatın beni cok onemli.

Anonymous answered 8 sene ago

aynı durum bendede söz konusu.GBT taramasında imza aldılar ve ben belirtilen sürede gitmedim.Ayrıca idari para cezasıda çıktı.Amerikaya gideceğim.Pasaport alımında problem çıkar mı ?

VicdaniRet.org