Anonymous asked 9 sene ago

Geçen yıl otelde konaklarken sabaha karşı polisler geldi ve imza aldılar benden. Yurtdışına çıkabilirmiyim? 

49 Answers
Anonymous answered 7 sene ago

Arkadaslar merhabalar  ben yoklama kaçağı biriyim  pasaport başvurusu  yaptım yaparken benim yoklama  kacagi çıktım  ortaya  çıktı  beni alıp götürdüler  askerlik şubeye  orda kağıtları imzattilar  sonra tekrar gondeediler yani sormak istedim  çıkış yaparken  sorun olur mu 

Anonymous answered 7 sene ago

Merhabalar , 6 aylık  ulusal vize ile dil okulu amaçlı yurtdışındayım. 2017 şubat ayında tecilim bozuluyor. Dil okulumda öncesinde  ağustosta usona eriyor. TÜrkiyeye geri dönmeyi düşünmüyorum. Eğer askere gitmezsem ne gibi durumlarla karşılaşabilirim ? Yurtğdışında olduğum için farklı bir prosedür uygulanırmı ? Ya da farklı bir yolla tecil ettirme imkanım olabilirmi ? Yardımlarınızı rica ediyorum

Anonymous answered 7 sene ago

Merhabalar Acil!
Benimde haftaya yurtdışına çıkışım var gidiş geliş biletleri haftalar önceden aldım fakat edevletten kontrol ederken en yakın askeri şubeye gidiniz yazıyordu 87 doğumluyum ve üniverste son sınıf haziranda kesin mezun oluyorum. Şubeye gittiğimde polise yakalanma otelde kalma mezun ol gel dediler,gönderdiler.
Şimdi ben adli sicil kaydıma baktım edevletten herhangi bir şeyim yokki olamaz zaten. Yoklama kaçağı durumuna şubat 2017 de düşmüşüm ki ben nisan ayına kadar partta çalıştım ankaraya giderken kimlik kontrolleridende geçtim hiç bir şey olmadı. Sizce bir sorun çıkarmı havalanında kendim karakola gidip gbt midir nedir ona baktırmayı düşünüyorum.
O kadar hazırlığımın boşa gitmesini hiç istemiyorum uçak 16.20de mesai saatleri içerisinde. Beni uğraştırıp uçağımı kaçırtmalarından korkuyorum, kaynana beni bekliyor olacak diğer taraftan almak için.
Altüstü sevdiğimizi görelim ameliyat oldu dedik son dakika çok sinirimi bozdu bu iş gerçekten :/

Anonymous answered 7 sene ago

Herkese merhaba 10.06.2017 tarihinde tecilim sona eriyor. 21 ağustos 2017’de  yurtdışına çıkmayı düşünüyorum. Mayıs ayında pasaportumu yenileyeceğim. Herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım? Herkese iyi akşamlar.

« Önceki 1 8 9 10
VicdaniRet.org