Anonymous asked 9 sene ago

Geçen yıl otelde konaklarken sabaha karşı polisler geldi ve imza aldılar benden. Yurtdışına çıkabilirmiyim? 

49 Answers
Anonymous answered 7 sene ago

Herkese merhaba. Asker kacagıyım 11 yıllık yurtdısına cıkıp geldık cok ama enson 5 ay once otelde basıldım bı kagıt ımzalattılar   15 kacak durumum kalktı vızemı alıp cıkısımı yaptım ama turkıyeye donmem lazım bu hafta vızem bıtıyor.  Havalımanında Ikıncı kagıda ımza atarsam durumum ne olur yurtdısına. CIkabılır  mıyım ..”
ne olur yardımcı olun …tesekurler 

Anonymous answered 7 sene ago
  • Merhaba,
    Bir özel bir şirkette mühendis olarak çalışmaktayım. Askerlik ertelemem Nisan 2017 de bitiyor. Bu kapsamda erteleme bitmesinin ardından bedelli askerlik çıkana kadar bakaya olacağım. Kesinlikle gitmeyi düşünmüyorum.
    İşverene yapılan bu tebligatlar OHAL kapsamında mı yapılıyor sadece, yoksa bundan sonra düzenli olarak da yapılacak mı?
    Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Anonymous answered 7 sene ago

Merhabalar,
Bakayayım. Yılbaşı tatili için burada yazılanları okuduktan sonra yurtdışına gitmeye karar verdim. OHAL’den ötürü sıkıntı olabileceğini düşündüysem de, girişte ya da çıkışta herhangi bir sorun yaşamadım. Buradaki arkadaşları da bildirmek istedim. 
 

Anonymous answered 7 sene ago

Yurt dışına örnek vereyim ABD ye çıkmak gelişmiş inglizce gerektirirmi Az biliyorum ve oraya gitsem Öğrenebilirmyim belirli yerlerden 18 yaşındayım ve askerlikten kurtulmak için gitmek istiyorum imkanım var yurt dışına gizli müşteri olarak rusyaya çalışıyorum ödememi euro şeklinde alıyorum onun için hemen çıkmak istiyorum 

Anonymous answered 7 sene ago

Arkadaşlar benim tecilim 2017 yılının kasım ayında bitecek. Benim sıkıntım şu ben 2 yıllık üni mezunuyum. Düzgün bir işte çalışmak için açıktan 4 yıllığa tamamlamak için uğraştım ama bu süre zarfında çalıştığımdan dolayı sınavlara çalışamıyordum. Bu yüzdende sınavlarda başarı sağlayamıyordum. Bende bir karar aldım yurt dışında hem yabancı dilimi geliştirip hemde lisansımı bitirip bir taşla iki kuş vurup çok güzel iyi bir firmada masa işi tarzı bir iş bulurum sevdasıyla vizeye başvurdum şuan beklemedeyim. Bildiğim kadarıyla yurt dışına çıktığımız anda Türk konsolosluğuna gidip kendime öğrenci dosyası açmam gerekiyormuş. Benim sıkıntım konsoloslukta herhangi bir problem yaşar mıyım yada biliyorsunuz dil hazırlığı 1 sene + 3 sene okul + okul bittikten sonra 18 ay çalışma izni veriyorlar.  Benim o süre zarfı içinde konsolosluk durumlarından dolayı Türk konsolosluğuna gittiğimde herhangi bir sıkıntı yaşatırlar mı bana Türkiye ye geri yollama durumları olabilir mi acaba Yardımcı olursanız sevinirim.

VicdaniRet.org