DWQA QuestionsCategory: Vicdani Ret hakkında genel bilgitutanak imzalandı 15 gün içinde gitmezsem ne olur ?
Anonymous asked 8 sene ago

Merhaba. Geçenlerde otelde konaklarken polis ekipleri geldi ve tutanak imzalattı. 15 gun içinde askerlik şubesine gitmem gerektiği söylendi. Bu olaydan 2 gun sonra başka bir otelde konakladığımda yine sabah saat 6’da polisler gelip kağıt imzalattılar. Sorum şu: 15 gun içinde gitmezsem ve yapmak istemiyorsam nelerle karşılaşacağım. Bilgilendirirseniz cok sevinirim. Saygılarımla

42 Answers
Anonymous answered 6 sene ago

Arkadaşlar
tecrübemi paylaşmak istedim.
2 kere otelde yakalanıp tutanak imzalamama rağmen hiç bir şekilde 15 gün içinde şubeye gitmedim.
para cezaları yağmasına rağmen ödemedim, zaten faiz binen bir ceza değil, ve bedelli olurda yine çıkarsa geçmişteki para cezanızdan vazgeçiliyor.
 
mahkeme kağıdı geldi, savcıya ifade verdim ve mahkemeye çıktım.
vicdani retçiyim diyenlere hakimler sinir oluyor o yüzden şöyle bir yol izledim.
eşim ve çocuğuma bakmak zorunda kaldığımı hayat zorluklarında kurtulur kurtulmaz gideceğimi ama şu an vatani görevi yapamayacağımı belirttim.
 
sicilim temiz olduğu için hapis cezası 4 ay aldım ve 5 yıl ertelenmek üzere hiç bir suça karışmamam üzere 5 yılda cezanın düşeceğini belirten bir karar çıktı.
 
o günden sonra ne gelen ne arayan oldu, zaten zorla alma gibi bir hakları kanunen Yok.
 
yurtdışına çok çıkıyorum, ona rağmen havaalanlarında bir problem yaşamadım.
 
sizinde Benin gibi bağlayıcı nedenlerden gitmeme durumunuz varsa panik yapmayın sadece kağıdı imzalayıp şubeye gitmeyin.
 
bedelli seneye gelir gibi bir his var içimde.
 
hepimize hayırlı olur inş.
 
sağlıcakla..

Anonymous answered 6 sene ago

Eklemeyi unuttuk, hapis cezası formalite icabı veriliyor sonra erteliyorlar. Ve bir kaç yıl içinde o ceza düşüyor.
çünkü kanunen hapia cezası 2011 de kaldırıldı.
para cezasından korkmayın, faiz binmiyor ve zamanı gelince onuda ödersiniz.
 
korkmayın arkadaşlar, dünya harbi çıksa Emin olun çekinmeden çocuğumu eşimi bırakarak vatanı savunmaya giderim, sizde öyle düşünüyor sunuzdur.
 
sağlıcakla kalın.

Anonymous answered 6 sene ago

qrkadaşlar merhaba 24.ünde istanbulda bulunduğum otelde sabah polisler geldi ve ilk tutanağımı yedim ayın 7 si nisana kadar 15 günlük sürem var ve ben bu ülkede askerlik yapmak istemiyorum çunku bana hiç bir şekilde destek olmayan yandaş bir ülkede askerlik değil benim için yaşamak bile fazla simdi ayın  5 6 nisan gibi kıbrısa geçmeyi düşünüyorum mesai saatlerinin dışında gidebilme imkanım varmı bırakırlarmı arkadaşlar lütfen cevap verebilirseniz sevinirim herkese bol şans allah kurtarsın mail icin [email protected]

Anonymous answered 6 sene ago

ünaydın Sevgili kardeşlerim İslam, biz are güvenilir mali şirket, saygın, meşru ve akredite kredi şirketi. Biz Müslümanlar için borç para ve % 3 faiz oranıyla mali yardıma muhtaç insanlara layık güveniyorum. Kötü kredi veya faturaları ödemek için paraya ihtiyacı olan var mı? ya da bir iş kredi ihtiyacı? Kredi sunmak için memnuniyet duyarız gibi yararlanıcı güvenilir yardımcı bilgilendirmek için bu orta götürmeme izin ver.Yazınız ile bilgi aşağıda. Yanıt sonra bir kredi başvuru formu doldurmak için gönderilir. (Orada hiçbir kredi kontrolü, % 100 Garantili!) Umarım bana hizmet etmek izin verir. İçtenlikle. E-posta yoluyla bize ulaşın: ([email protected])

Anonymous answered 5 sene ago

Okyanus Kredileri ve İpoteği Sınırlı% 2 olarak Küçük ve Büyük Krediler İçin.
Merhaba işinizi finanse etmek için bir kredi için başvurun, Biz her türlü kredi, özel kredi,
  Bir yılda% 2 kadar düşük faiz oranları ile ticari ve kişisel kredilerle dünyanın herhangi bir yerinde 30 yıl geri ödeme süresi sağlamaktadır. Talep ettiğiniz miktardan 1000’e kadar değişen kredileri sunuyoruz, bugün bizimle iletişime geçiniz;
[email protected]
[email protected]
+447087694046

VicdaniRet.org