DWQA QuestionsCategory: Vicdani Ret hakkında genel bilgitutanak imzalandı 15 gün içinde gitmezsem ne olur ?
Anonymous asked 6 sene ago

Merhaba. Geçenlerde otelde konaklarken polis ekipleri geldi ve tutanak imzalattı. 15 gun içinde askerlik şubesine gitmem gerektiği söylendi. Bu olaydan 2 gun sonra başka bir otelde konakladığımda yine sabah saat 6’da polisler gelip kağıt imzalattılar. Sorum şu: 15 gun içinde gitmezsem ve yapmak istemiyorsam nelerle karşılaşacağım. Bilgilendirirseniz cok sevinirim. Saygılarımla

42 Answers
Anonymous answered 4 sene ago

Merabalar… 31 yasindayim hic muayene adim turizmciyim 6 yildir hic gbt ye girmedim ne eve yazi geldi ne bisey en az 20 kere yurt disina ciktim gecen ay pasaportu uzattirmak icin gittim aynen tutanak imzaladim ve gitmedim askere hala calisiyorum is yerime gelip alma veya isletmeye 15 gun icinde ilisigini kesin gibi yazilar gelir mi yahut beni mi gotururler

Anonymous answered 4 sene ago

arkadaşlar ben devlet memuruyum 1 kere gbt ye takıldım ve tutanak imzaladım ve şuanda iş gereği il dışına çıkıcam 10 gün otel de kalıcam veya Polis evinde 🙂 şimdi beni orda yakalayıp meşgul ederler mi çünkü her sabah saat 9 da benim görev gereği işlerimi aksatmam gerek şimdi orda otelden beni direk şubeye mı götürürler yoksa tutanak imzalatıp bırakırlar mı ?

Anonymous answered 4 sene ago

Merhaba arkadaslar,
Gecenlerde otlede kalıyorudum 2 polis gelip yoklama kacagi oldugumdan imza attırdılar, sonra subeye gidip rahatsızlıgım oldugunu belirtip hastaneye sevkimi istedim.Bu arada ben yurtdisinda evliyim bu yuzden yurtdisina cikabilmek icin bir muddet burda beklemekteyim. Hastane raporunu alıp subeye goturmessem ne olur? hala yoklama kacagimi olurum veya asker kacagimi?

Anonymous answered 3 sene ago

Selamlar. 27.01.1994 doğumluyum 4 sene tecilimi kullandım.2016 da bitti ve ben evliyim. Eşimi bırakacagım bir ailem yok ve eşim yabancı türkçe bilmiyor. 3 kere yakalandım her defasında 15 gün içerisinde o sacma belgeyi imzaladım. Benim ögrenmek istedigim şey yaka paca alıp götürüyorlar mı para cezası umurumda degil cok calışıyorum zaten yaşımı doldurdugumda bedelli hakkımı ödeyecek kadar hazırda banka kredim mevcut yaka paca götürüyorlar mı ? Ve ben bu dernege nasıl üye olurum lütfen bana bilgi verin teşekkür ederim.

VicdaniRet.org