DWQA QuestionsCategory: Genel-Bunların Dışındabakaya kaldıktan sonra yurt dışına çıkabilir miyiz her hangi bir sorun olurmu ?
46 Answers
Anonymous answered 4 sene ago

Merhaba arkadaşlar asker kaçağıyım 1981 lıyım gecen gün otelde basıldım jandarma teblıgat ımzalattılar 2 hafta sure verdıler  gıtmem ıcın  yurtdışına cıkabılır mıyım nolursunuz cvp verın
 
 

Anonymous answered 4 sene ago

Merhabalar bi sorum olacaktı yardimci Olursaniz çok sevinirim şimdiden teşekürler ..asker kacagiyim 81 miyim 31 yaşındayım ..rusyada bi işe başladım isim iyi ve evlilikte yaptım yakinda insalah oturma iznide alcam.geçen gün istanbulda otelde ilk defa kaldım ertesi gün jandarma gelip bi kağıt imzalatip gittiler .15 içinde en yakın şubeye gitmem gerektiği yazıyor .şimdi o kağıda imza attıktan sonra havalaminanda ne olucak yurtdışına çıkabilir miyim ..cvp iniz benim ol için çok önemlidir teşekürler ..

Anonymous answered 4 sene ago

Arkadaslar merhaba,
Ben universiteden haziran 2012 de mezun oldum 4 yillik. Yoklama yapip 2014 haziran a kadar tecil ettirmistim turkiyedeyken. Mart 2013 de polonyaya geldim. Yaklasik 3 yildir calisiyorum. Simdi ben bedelli askerlik yada tecil yaptirsam ceza oder miyim turkiyeye geldigimde. Galiba suanda bakaya durumundayim. Turkiyede aileme falan bir uyari mektubu v.s gitmemis. Turkiyeye hic giris yapmadim geldigimden beridir ama simdi tecil yapip tr ye girmem lazim. Bakaya durumundayken tecil yada bedelli mumkun mu? Cezasi var mi? Varsa ne kadar ceza acaba? 
Cok tesekkurler simdiden.

Anonymous answered 4 sene ago

selam arkadaşlar  ben  bakaya  kaldıgım için 6 ay önce  konakladıgım otele memurlar geldi tebligat imzalatırdı  ve 15 gün içinde şubeye gitmem gerektigini söylediler  6 ay gitmedim  evede ceza tebligatı  falan gemedi  yakın birzamanda yurt dışına cıkacam pasaport kontrolünde neler olur bilmiyorum yeniden tebligat verip braksalar iyi ama  şubeye günderseler  sıkıntı  böyük  bu konuda  bilgisi yada deneyimi olan  varmsa  yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar  herkese tş.

admin Staff answered 4 sene ago

İdari para cezası’nın hangi sürede geleceği belirsizdir. Bazen yılları bulabilir. Resmi ikametgahınıza tebligat yapılacağı için, eğer başka bir adreste oturuyorsanız haberiniz olmadan muhtara bırakılabilir. Muhtara tebligat bırakıldığında size tebliğ edilmiş sayılır. İdari para cezası geldiğinde aşağıdaki linkten itiraz dilekçesini alarak Sulh Ceza Mahkemesinde itiraz edebilirsiniz:
https://davuterkan.av.tr/yoklama-kacagi-ve-bakaya-idari-para-cezasi-vicdani-ret-itiraz-dilekcesi/

VicdaniRet.org